ABOUT US


Fundacja artLAB (artystyczne LABORATORIUM)


Fundacje artLAB tworzą młode osoby, aktywnie działające od kilku lat w dziedzinie sztuk plastycznych i upowszechniania kultury. Jest to artystyczne LABORATORIUM – poligon myśli i działań twórczych. Swą aktywnością i wielkim nastawieniem na działanie, pragnie zarazić najmłodszych – poprzez twórcze warsztaty, zajęcia edukacyjne, publikacje, wystawy, wykłady i prezentacje.Maria Kraśnicka

Ur. 1983 r. w Białymstoku. Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu (specjalizacja: Plastyka intermedialna). Zajmuje się fotografią, ilustracją, filmem animowanym i realizacją klipów filmowych. Prowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci z zakresu animacji, malarstwa i technik eksperymentalnych. Zajęcia przeprowadziła m.in. w Niepublicznej Szkole św. Cyryla i Metodego w Białymstoku, Uczelni Malucha (Białystok) i Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu. Na swym koncie ma nagrody artystyczne i wystawy ogólnopolskie.

strona www: munnprojectJoanna Sitko

Ur. 1983 w Augustowie. Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu. Dyplom obroniła na kierunku Edukacja Artystyczna, specjalizacja Mix Media oraz na kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, specjalizacja Papier i Skóra. Od 2010 jest doktorantką Studiów z Zakresu Sztuk Plastycznych w tamtejszej uczelni.
Uczestniczka kolektywnego i eksperymentatorskiego działania PRZEprojekt w CSW Toruń oraz grupy artystów działających przy Galerii nad Wisłą. Na swym koncie ma wiele wystaw ogólnopolskich i zagranicznych (Słowacja, Anglia, Turcja, Portugalia). Obszar działań twórczych: wideo

strona www: joanna sitkoMagdalena Toczydłowska-Talarczyk

Ur. 1983 w Białymstoku. Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu. Ukończyła kierunki Grafika Warsztatowa i Projektowanie Graficzne. Od 2009 roku pracuje jako asystenka w Katedrze Sztuki Wydziału Architektury PB w Białymstoku. Zajmuje się ilustracją i projektowaniem graficznym. W 2013 roku zrealizowała projekt “Co licho za piecem szepce…” w ramach stypendium Młodzi Twórcy Prezydenta Miasta Białegostoku. Brała udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych.